Een draak en een ridder zitten op een eiland. Op dat eiland staan viert putten met vergiftigd water. De putten een tot en met vier zijn genummerd van laag naar hoog. Put vier, de hoogste dus, kan alleen bereikt worden door de draak. Als je vergiftigd word door het water uit een van de putten moet je het water uit een hogere put drinken om te genezen. Op een gegeven moment hebben de ridder en de draak genoeg van elkaar dus spreken ze iets af. Ze nemen op een dag allebei water mee wat ze dan ruilen om het vervolgens op te drinken. Degene die het overleeft mag lekker op het eiland blijven en de andere zal sterven.

Antwoord
Score bezoekers
Gemiddeld: 3.4 (5 stemmen)

5 willekeurige raadsels

Maak het volgende rijtje af

Maak het volgende rijtje af:
1 = 2
2 = 6
3 = 12
4 = 20
5 = ?

Antwoord
Score bezoekers
Gemiddeld: 5.6 (5 stemmen)

Jantje heeft twee touwen van ongelijke lengte

Jantje heeft twee touwen van ongelijke lengte. Elk touw doet er exact 1 uur over om volledig op te branden. De touwen zijn niet uniform. Dit betekent dat in het midden het touw bijvoorbeeld dikker zijn kan zijn dan op de uiteinden. Als het touw voor de helft van touw van zijn lengte opbrandt, duurt dit dus niet noodzakelijk 30 minuten.

Hoe kan je de touwen in precies 45 minuten op branden?

Antwoord
Score bezoekers
Gemiddeld: 5.3 (7 stemmen)

Vloer in een moskee

Van welk materiaal is de vloer gemaakt in een moskee?

Antwoord
Score bezoekers
Gemiddeld: 6.4 (15 stemmen)

Je rijdt in een auto

Je rijdt in een auto. Voor je vliegt een helikopter, met dezelfde snelheid als dat jij rijdt. Rechts van je rent een paard met dezelfde snelheid als dat jij rijdt. Links van je is een ravijn en achter je rijdt een motor met dezelfde snelheid als jij.
Hoe stop je zonder ongelukken te veroorzaken?

Antwoord
Score bezoekers
Gemiddeld: 6.7 (21 stemmen)

Rijke mensen hebben het nodig

Arme mensen hebben het. Rijke mensen hebben het nodig. Als je het eet, sterf je. Wat is het?

Antwoord
Score bezoekers
Gemiddeld: 8 (1 stem)
Soort raadsel