Uit welk land komt pizza? Amerika, Frankrijk of Italië?
5 willekeurige raadsels
De eigenaar van een wijngaard is overleden
De eigenaar van een wijngaard is overleden en laat 21 vaten na die zijn 3 zoons moeten verdelen. Van deze 21 vaten zijn er 7 vol met wijn, 7 half vol en 7 leeg. Elke zoon heeft recht op hetzelfde aantal volle vaten, hetzelfde aantal half-volle vaten, en hetzelfde aantal lege vaten. Er is geen handig meetapparatuur aanwezig. Hoe kunnen de vaten en de wijn verdeeld worden?
Als er een gat in zit, zit er geen gat in
Als er een gat in zit, zit er geen gat in. Als er geen gat in zit, dan zit er een gat in.
Ik wil niet dood
Een politieagent loopt op straat en hoort in een huis een vrouw roepen: “Jantje, Jantje, ik wil niet dood, schiet niet!” Er volgt een knal. De politieagent aarzelt niet: hij trapt de deur in, rent het huis binnen en ziet daar een vrouw dood op de grond liggen met om haar heen een advocaat, een chirurg en een postbode. De agent loopt direct naar de postbode en zegt: “Ik arresteer jou wegens moord op deze vrouw.”
Hoe weet de politieagent nu dat de postbode de dader is?
Kraan
Uit welke kraan komt geen water?
Schuldig in de rechtbank
Een vrouw stond voor de rechtbank voor het doden van haar man. Ze zei dat ze niet schuldig was en dat ze hem vreselijk miste. In de slotverklaring staat de advocaat van de vrouw op en zegt: "Haar man is enkel maar vermist, niet vermoord. Kijk allemaal naar de deur. Hij gaat er binnen ongeveer 30 seconden doorheen komen gelopen."
De hele jury staart naar de deuren en wacht tot de man van de vrouw tevoorschijn komt. De advocaat en de vrouw staren naar de jury.
De advocaat besluit door te zeggen: "Zie je wel! Als jullie er zo zeker van zijn dat ze haar man heeft vermoord, zou je die deur niet in de gaten hebben gehouden!"
De jury gaf onmiddellijk een schuldig vonnis. Waarom?