Een muis zit vast in een boekenkast. Hij eet zich een rechte weg door een tiendelige encyclopedie die in de boekenkast staat. Elk deel bestaat uit duizend pagina’s. De muis begint aan de voorkant van het eerste deel en eindigt op de achterkant van het laatste deel.

Van hoeveel pagina’s heeft de boekenworm gegeten?

Antwoord
Score bezoekers
Gemiddeld: 9 (3 stemmen)
Soort raadsel

5 willekeurige raadsels

Op vakantie

Een vriendengroep gaat dit jaar op vakantie. Ton gaat op wandelvakantie in Nieuw-Zeeland. Lissa gaat steden bezoeken in Portugal. Han is van plan om een rondreis door Vietnam te maken. Nico gaat uitrusten op Cyprus. Ria gaat fietsen in Zuid-Afrika. Rob gaat op safari in Kenia. Ivo gaat op zoek naar prehistorische dieren op Madagaskar. Ank gaat lekker zonnen in Turkije. En Victor gaat tenslotte duiken op de Seychellen. Waar gaat Adri op vakantie?

Antwoord
Score bezoekers
Gemiddeld: 6.3 (10 stemmen)

Kwadraat en derdemacht

Welk is het enige natuurlijke getal dat direct tussen (vlak naast) een kwadraat en een derdemacht ligt?

Antwoord
Score bezoekers
Gemiddeld: 4.5 (2 stemmen)
Soort raadsel

Priemgetallen

Wat zijn vier opeenvolgende priemgetallen die, wanneer ze worden opgeteld, gelijk zijn aan 220?

Antwoord
Score bezoekers
Gemiddeld: 6 (3 stemmen)

Eerlijk verdelen

Een moeder heeft 9 appels en 8 kinderen. Hoe kan ze eerlijk alle appels verdelen?

Antwoord
Score bezoekers
Gemiddeld: 5.9 (7 stemmen)

Kruiken

Je hebt twee kruiken. In de ene kruik kan precies 5 liter water en in de andere precies 3 liter. Hoe kan je met deze twee kruiken precies 4 liter water afmeten?

Antwoord
Score bezoekers
Gemiddeld: 4.5 (2 stemmen)